Dikkatin mi Dağıldı? (Distraction)

Stok Kodu: SKNO-121

Stokta Var

89,90 ₺

Dikkat et! Dikkatin dağılmasın!

İngilizce oynanan bir hafıza oyunu!

Dikkatin mi Dağıldı? (Distraction)

Kahkahalara boğulacağınız bu kart oyunu ile hafızanızı güçlendirin! Dikkatin mi Dağıldı? (Distraction) oyununda; oyuncular sırayla sayı kartları çekerler ve gittikçe çoğalan sayı dizisini hatırlamaya çalışırlar. 

Turuncu renkte sayı kartı çektiğinizde, sayı dizisini söylemeden önce Dikkat Dağıtıcı bir kart çekip konu ile tamamen ilgisiz bir soruyu cevaplamak zorundasınız! (Örneğin; “say ‘Hello’ in three differrent languages”, what month was it two months ago?)  Sayıları yanlış sırada söylerken yakalanırsanız ortadaki açık kartların tümünü almak zorundasınız! Kartlarının hepsini de elinden çıkaran oyuncu oyunu kazanır. Küçük büyük herkesin kahkaha ve eğlence ile hafızasını geliştireceği mükemmel bir oyun.

 1 veya daha fazla oyunculu oyunumuzda 8 yaşın altı zorlanabilir.

 

Nasıl Oynanır?

1. İlk oyuncu Sayı Destesindeki sayıyı yüksek sesle söyler.

2. Oyun saat yönünde devam eder. İkinci oyuncu kendi destesinden en üstteki kartı açar ve Sayı destesinin en üstüne alttaki kartı tamamen kaplayacak şekilde koyar.

3. İkinci oyuncu birinci oyuncunun oynadığı Sayı kartı ile başlayarak açılmış olan iki sayıyı da söyler.

4. Oyun üçüncü oyuncunun destesindeki en üstteki kartını açıp Sayı Destesindeki tüm sayıları sırayla söylemesi ile devam eder.

5. Eğer açılan kart turuncu renkte ve üzeride ” BİR DİKKAT DAĞITICI KART ÇEK” yazısı varsa, turuncu kartı açan oyuncu sayıları söylemeden önce Dikkat Dağıtıcı desteden bir kart çeker. Bu oyuncu çektiği kartın üzerindeki soruyu veya yönergeyi / emir cümlesini yüksek sesle okur ve soruyu cevaplar veya verilen görevi yapar. Kullanılan Dikkat dağıtıcı kart atılmış kartlar destesine konur.

6.  Eğer bir oyuncu Sayı Destesindeki sayıların yanlış söylendiğini hissederse, bu oyuncu itiraz edebilir/ meydan okuyabilir. Aşağıdaki “Meydan Okuma Kuralları” na bakınız.

7.  Meydan okumanın sonunda kaybeden oyuncu Sayı Destesindeki tüm kartları alır ve kendi Sayı Kartlarının oluşturduğu desteye karıştırır. Bir sonraki tura bu oyuncu başlar.

8. Bir oyuncu tüm Sayı Kartlarını elden çıkardığında diğer oyuncuların her biri bir tur daha oynar ve böylece ilk bitiren oyuncu ile berabere kalma şansı verilir.

9. Eğer hiçbir oyuncu kartlarını elden çıkaramazsa elinde hiçbir Sayı Kartı kalmamış olan ilk oyuncu oyunu kazanır! Berabere kalma durumunda aşağıdaki “Eşitliği Bozma Kuralları” na bakınız.

Meydan Okuma Kuralları

1. Meydan okuma/ İtiraz etme bir oyuncu tarafından ( Meydan Okuyan/ İtiraz eden) diğer oyuncu Sayı Destesini söyledikten hemen sonra doğrudan söylenir. Eğer birden fazla oyuncu itiraz ederse ilk söyleyen İtiraz edici olur.

2. İtiraz edildiği zaman İtiraz eden oyuncu sağlamasını yapmak için kartlara bakarken İtiraz edilen oyuncu Sayı Destesindeki sayıları sırayla söyler .

3. İtiraz edilen oyuncu söylerken, İtiraz eden oyuncu tüm oyuncuların görmesi için kartları teker teker / birer birer çevirir.

4. Eğer İtiraz edilen oyuncu sayıların sırasını doğru bir şekilde hatırlarsa, İtiraz eden oyuncu Sayı Destesindeki tüm kartları almak zorundadır. Aldığı kartları kendi Sayı Kartlarına ekleyip destesini karıştırır.

5. Eğer İtiraz edilen oyuncu hatalıysa, ortadaki Sayı Destesini alır ve kendi Sayı kartlarına ekleyerek karıştırır.

Eşitliği Bozma Kuralları

1. Berabere kalan oyuncular beraber bir final turu oynarlar.

2. Sayı Kartları karıştırılır ve berabere kalan oyuncular arasında paylaştırılır.

3. Berabere kalan oyuncular sayıları söyleyerek ve Dikkat Dağıtıcı Soruları cevaplayarak her zamanki gibi oynarlar.

4. Berabere kalan oyuncular İtiraz Etme durumunda kaybederlerse oynanan turdan elenirler.

5. Bir oyuncu kalana kadar oyun devam eder. Oyunda kalan son oyuncu oyunu kazanır!

Beyin sağlığınızı inşa edin!

Dünyamız dikkatimizi dağıtan birçok etkenle dolu olduğu için hafızamızı bölen basit bir olayı engellemek zor olabilir. Tıpkı vücudunuza eksersiz yaptırdığınız gibi, aklınıza da eksersiz yaptırmanız onu daha güçlü yapacaktır. Dikkatin mi Dağıldı? (Distraction) ‘yı oynadıkça daha da uzun sayı dizilerini hatırlayabildiğinizi göreceksiniz. Olağan dikkat dağıtıcı şeyleri hayatınızdan çıkaramazsınız, ama kesinlikle hafızanızı çalıştırıp güçlendirebilirsiniz!

Kutu İçeriği:

  • 4 adet Sayı Kartı (daire şeklindedir),
  • 100 adet İngilizce sorunun yer aldığı 50 adet Dikkat Dağıtıcı kartlar (dikdörtgen şeklindedir),
  • Oyunun kuralları.

Öğrenme Becerileri: Hafıza, hatırlama, sıraya dizme

Kutu Boyutları: 11,1 x 5,4 x 20,3cm


Scroll