Sihirli Toplar (Kugelblitz)

Stok Kodu: SKNO-331

Stokta Yok

180,41 ₺ 189,90 ₺
% 5 İNDİRİM

Tüpünün içerisine ister renkleri topla, ister sayıları topla… Matematik de içeren hareketli ve zevkli bir oyun. Çocuğunuz büyüdükçe versiyonları ona uygun hale getirin!

Açıklama

Sihirli Toplar (Kugelblitz)

Kurulabilen oyun zemini içindeki renkli ve rakamlı toplar, uzun tüpler yardımı ile en hızlı şekilde toplanmalıdır. Sihirli Toplar (Kugelblitz) oyununda; kartta tarif edilen renk ve sayı sırasına göre veya toplama işlemi yaparak hedef sayıyı hesaplayıp buna uygun topları tüpe toplamak gerekir.
İlk kim topları hızlıca ve doğru sırayla toplarsa oyunu kazanır. Oyun kılavuzu için tıklayınız.

Oyuncu Sayısı: 2-4 oyuncu

Yaş Grubu: 3+

 

Oyun Hazırlığı

Parçaları birleştirerek yuvarlak oyun alanını oluşturun. Herkes kendine boş bir tüp alsın (fazla olan tüpler tekrar kutuya kaldırılır).
Tüplerin içinde top var ise üstündeki kapağı açıp topu dışarı silkeleyin. 40 topun tümünü yuvarlak oyun alanına boşaltın. 55 adet olan oyun kartlarını karıştırıp deste halinde ters çevirerek kenara koyun. Şimdi ise 3 farklı oyun seçeneğinden birine karar verin.

  1. Renk Toplamak: Bu oyunda topların renkleri önemli, sayıların anlamı yok. Özellikle küçük yaştaki, sayıları daha bilmeyen çocuklar için uygun bir seçenek.
  2. Sayı Toplamak: Bu oyunda topların sayıları önemli, renkler dikkate alınmıyor. Bu seçenek sayıları öğrenmek isteyen ve yeni öğrenmiş olan çocuklar için uygundur.
  3. Ìlk Toplama Dersi: Bu oyunda da aynı şekilde topların sayıları önemli, renkler dikkate alınmıyor. Bu oyun ise sayı toplamaya başlayan çocuklar için çok uygundur. En zorlu oyun bu oyundur.

İçindekiler:

  • 4 adet toplama tüpü,
  • Birleştirilebilir oyun alanı,
  • 40 adet sayı baskılı renkli top,
  • 55 oyun kartı,
  • Oyun kılavuzu.


Scroll