Castle Logix (Kale İnşa Etme)

Stok Kodu: SKNO-439

Stokta Var

89,70 ₺ 130,00 ₺
% 31 İNDİRİM

Haydi kale inşasına!

Kaleleri zihninizin esnek kıvrımlarını kullanarak blok blok, kule kule, ahşap parçalarla inşa edin!

Mükemmel bir “okul öncesi bulmaca oyunu”

Castle Logix (Kale İnşa Etme)

Castle Logix (Kale İnşa Etme) oyunu; 48 oyunuyla, mantık, mekansal iç görü ve motor becerileri bir arada kullanmayı gerektiren bir bulmacadır. Oyun farklı boylarda 4 blok ve 3 kule içerir. Her blok, kulelerin hareket edebilmesi için üzerinde bir veya birden fazla delik barındırır. Ancak bu delikler her bloğun farklı yerlerinde bulunur. Kaleniz sabit ve kendi başına ayakta durabiliyor olmalıdır. Her blok, işaretli taraflarından biri size bakacak şekilde yerleşmiş olmalıdır.

En küçük bloğun önünde ve arkasında aynı kırmızı baskılar olmasına rağmen, deliğin etrafında yer alan baskıların dizilimi farklıdır. Seçtiğiniz oyuna göre, bunu bloğun üzerinde kuleyi kaydırmanıza veya kulenin en üst noktasında duracak şekilde döndürün. Seçtiğiniz oyuna bakın ve kule inşası için açıkça neye ihtiyacınız olduğundan emin olun.

Yaş Grubu: 3+

Oyuncu Sayısı: 1

 
 

Geliştirdiği Beceriler:

  • Mantık
  • Mekansal Algı
  • Problem Çözme Becerisi
  • Odaklanma
  • Planlama

NOTLAR

Oyunla tek başına bırakarak çocuklarınıza yardımcı olamazsınız! Onlara”Sence en büyük kule nerede durmalı?” gibi yapıcı sorular sorun. Tüm blokları kullanarak kaleler yapmaya başlayın. Daha sonra en büyük kule, orta büyüklükteki ve küçük olan nerelere gelmeli karar verin. Eğer oyun çok zor gelirse, oyun kartının arkasındaki çözüm kısmını çevirerek gerideki basamakları tekrar deneyin. Kaleyi inşa etmek için çözüme bakın, çocukların yeni yapım tekniklerini öğrenmeleri için oyunda neye izin verilip verilmediğini tam olarak anlayın.

 

 


Scroll