Q bitz Görsel Beceri Küpleri

Stok Kodu: SKNO-493

Stokta Var

170,00 ₺

Hadi bakalım! Karttaki şekli doğru olarak ilk kim yapacak? Mükemmel bir aile oyunu.

Q∙bitz görsel çevikliğinize meydan okuyan bir oyundur. 

Q bitz (Görsel Beceri Küpleri)

Q bitz birçok yarışmada ödül almış mükemmel bir oyundur. Küplerinizi kart üzerindeki şekil ile doğru eşleştiren ilk oyuncu olun. Kazanan kişi ortadaki kartı alır. Dokuz turdan sonra en fazla kart toplayan oyunu kazanır.

 8 yaş ve üzeri

 1-4 oyuncu

Kurulum

Her oyuncu birer tabla ve 16 adet aynı renkli küplerden bir set alır. Ortaya Q∙bitz kartları ters şekilde yerleştirilir. Tura başlamadan küpler tablanın dışına çıkarılır.

Oyunu Oynama

Tur 1 – Herhangi bir oyuncu en üstteki kartı açar. Oyuncular kart üzerindeki şekli sahip oldukları küp setlerini kullanarak yapmaya çalışırlar. Şekli ilk bitiren oyuncu “Q∙bitz!” diye bağırır. Eğer bütün oyuncular şeklin doğru olduğunu teyit ederse bu kişi kartı alır. Eğer kart yanlışsa oyun devam eder.

Tur 2 – Herhangi bir oyuncu en üstteki kartı açar. Oyuncular küplerin hepsini avucuna alıp zar gibi yuvarlar. Yuvarlanan küplerin yukarı bakan yüzlerine bakılır.  Şeklin yapılması için kullanılabilecek küp ya da küpler varsa alıp karttaki şekli yapmaya çalışılır. Şekil tamamlanana kadar küpler zar gibi yuvarlamaya devam edilir. Şekli ilk bitiren oyuncu “Q∙bitz!” diye bağırır. Eğer bütün oyuncular şeklin doğru olduğunu teyit ederse bu kişi kartı alır. Eğer kart yanlışsa oyun devam eder.

Tur 3 – Herhangi bir oyuncu en üstteki kartı açar. Oyuncuların kartı ezberlemeleri için 10 saniyeleri vardır. Kart daha sonra ters çevrilerek oyuncular şekli hafızadan yapmaya çalışır. Şekli ilk bitiren oyuncu “Q∙bitz!” diye bağırır ve kartı kazanır. Ya da herkes bitirdikten sonra en fazla doğru küpe sahip olan oyuncu kartı kazanır.

Tur 4 – Karttaki desende siyahları beyaz, beyazları siyah düşünerek oynayın. Yani ters mantık!

Oyunu Kazanma

4 turdan 4 set oynayın. En fazla karta sahip olan oyunu kazanır.

Oyun Oynama Seçeneği

Üç turu da seçmektense oyundaki turlardan birini seçin ve istediğiniz kadar tur oynayın.

Geliştirdiği Beceriler:

  • Görsel dikkat
  • Zihinsel – görsel dikkat,
  • Parça – bütün ve şekil – zemin ilişkisi,
  • Kısa süreli bellek,
  • Bilgiyi kopya etme ve transfer etme

İçindekiler:

  • 80 Q∙bitz kartı,
  • 4 ahşap tabla
  •  4 setten oluşan 16 adet küp.


Scroll