Candy Beleduc (Şekerleme Kapma) Yeni Metal Kutu

90,00 TL 100,00 TL -10 % İNDİRİM
Candy Oyunu yeni baskısı ve kalitesiyle daha da eğlenceli!
Product Details

Candy (Şekerleme Kapma)

Candy (Şekerleme Kapma) oyununda tam 41 tane şeker var ve istediğiniz kadar şeker alabilirsiniz. Ama  tabii bir şartımız var. Önce 3 küçük oyun küpünü atmanız ve küpün üstündeki renkleri taşıyan şekeri bulmanız lâzım, ilk bulan, şekeri kapar. Hızlı düşün, odaklan, doğru rengi bul, şekerleri topla… Gözlem, seçici dikkat, odaklanma, renk tanıma, kopya etme ve bilgiyi transfer etme kabiliyetini geliştirir.

Bu oyunda dikkat ve hızlı refleks çok önemlidir. Tatlı ve heyecan dolu şekerlemeler, gözlem ve renk kombinasyonlarını fark etmeye yardımcı olur.

Yaş Grubu: 4+

Oyuncu Sayısı: 1-8

Tobi ve kız kardeşi bahçede annelerine yardım ettiklerinden dolayı içi şeker dolu büyük bir çanta ile ödüllendirildiler. Oyun odalarına giderlerken ikisi de şeker çantasını taşımak isterken çanta yırtılır ve şekerler yere dökülür. Ne karmaşa! Bütün şekerler dağılmış şekilde halının üzerinde durur. Şekerlerin hemen toplanması lazım. Acaba kim daha önce toplayacak?

 

Oyun Hazırlığı:

Şekerler karışık parlak kısımları yukarı gelecek şekilde yere dağıtılır. Renkli küpler de yanlarına konur. Oyunu oynamanın farklı versiyonları vardır:

1.Versiyon: Bu versiyonda oyuna başlamadan ne kadar şeker toplanacağı kararlaştırılmalı. Mesela ilk önce kim 5 tane şeker toplarsa kazanır gibi. En küçük çocuk bütün küpleri atarak oyuna başlanır. Hedef küpteki renkle aynı olan şekeri bulmak. Oyuncuların hepsi aynı anda bakar ve doğru şekeri bulan kişi onu diğer oyunculara gösterip sonra saklar. Herkes sırasına göre
küpleri atar.

2. Versiyon: İlk versiyona benzer ancak bunda şekerler alınmaz. Onun yerine oyuncu doğru şekeri gösterir ve yetişkin bir oyuncu kaç tane doğru tuğla bulunduğunu sayar ve puan verir. Bu versiyonda oyuncular oyunun süresini belirler (10 dk. gibi). En çok puan toplayan oyunu kazanır.

3. Versiyon: Şekerler oyunculara eşit olarak bölüştürülür. Oyuncular şekerleri açık olarak önlerine koyar. Küpler atılır ve küplerdeki şekille aynı olan şeker bulunur ve kumaşın ortasına konur. Kim bütün şekerlerden kurtulursa oyunun galibi olur.

Ek kural: Her oyuncunun topladığı şekerlemeler önünde açıkta durur. Eğer atılan küplerdeki renklere uyan şekerleme ortada yoksa, o şekerleme kimin önündeyse hemen onu kapatması gerekir. Aksi taktirde diğer oyuncular o şekerlemeleri alabilir. Şekerlemeyi kazanmak önemli değil, koruman da gerekiyor.

Kutu İçeriği:

  • 41 adet renkli ahşap şeker,

  • 3 adet renkli zar,

  • 1 adet kumaştan yapılmış hareket sahası.