Colour Code (Rengarenk Oyun) Smart Games

175,00 TL
Müthiş bir görsel algı ve problem çözme oyunu. Hadi bakalım kitapçıktaki desenleri yapabilecek misin? Acaba parçaların kaç tanesini ve hangilerini kullanacaksın?

Colour Code Oyunu 5 yaş ve üzeri çocuklarda görsel algı, görsel dikkat, geometrik ve uzamsal zekâ, bağlantısal düşünme ve simetri becerilerini geliştiren müthiş bir oyundur. Oyun kolaydan zora 100 seviyeden oluşur. Harika bir geometri oyunu olan Colour Code Oyunu, oyun alanında yer alan şekillerin 90, 180 ve 270 derecelik dönmeleriyle daha da renkleniyor

Product Details

Colour Code (Rengarenk Oyun)
Dikkat ve konsantrasyon yanı sıra mantıksal çıkarım becerilerini de geliştiren bu oyun çocuğunuz dışında sizi de kendisine hayran bırakacak. Colour Code (Rengarenk Oyun)’da her birinin üzerinde renkli bir şekil olan 18 adet transparan parçayı kullanarak ve üst üste koyarak aşamada gösterilen kompozisyonu meydana getirin! Oyunumuz basitten zora 100 seviyeden oluşuyor. Şekillerin 90, 180 ve 270 derecelik dönmelerini düşündüren harika bir geometri oyunu.
Son 25 bölüm siz anne ve babaları bile zorlayabilir. Çocuklarınızdan boşta kalan zamanlarda siz de bu oyunu oynayacaksınız.
Colour Code (Rengarenk Oyun) ile size ve çocuklarınıza iyi eğlenceler dileriz.
Oyuncu Sayısı: 1
Yaş Grubu: 5+ 
Hatırlamamız gereken bazı noktalar var: Şekil, renk ve sırayı birleştirmeli ve sonrasında parçaları hangi yönde koymanız gerektiğine karar vermelisiniz!
Çocuklarınızın geometrik ve matematiksel zekalarının küçük yaştan itibaren gelişmesini istiyorsanız bu oyunu kaçırmayın. Bu oyunu özellikle 5 yaştan itibaren çocuklarınıza uygulayabilirsiniz. Oyun kitapçığı 100 bölümden oluşmaktadır. İlk 25 bölüm başlangıç bölümleri 5 yaş çocuklarının yapabileceği bölümleri içeriyor. Bölümlerden basitten zora doğru giderek zorlaşıyor. Oyunumuzu çok da basit zannetmeyin. 25 bölümden sonraki bölümler hiç de kolay değil.
NASIL OYNANIR?
Kutu içinden çıkan farklı desen ve renklere sahip şeffaf kartlar ile görev kitapçığında verilen görevleri tam olarak yapmaya çalışıyoruz. Şeffaf kartların öncelik sonralık sırasına dikkat ederek görev kitapçığında verilen desenleri eksik yada fazla olmayacak şekilde yerine ve yönüne dikkat ederek oyun platformunda oluşturalım.
KURALLAR VE DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR
Görev kitapçığında verilen görevleri sıra ile eksik ve fazla olmayacak şekilde tamamlayalım. Bazı görevlerde verilen beyaz kısımları oluştururken oyun platformunun beyaz zemininden yardım alınabilir. Ayrıca şu unutulmamalıdır, görev kitapçığında verilen görseller gayet parlak ve canlı olmasına rağmen özellikle fazla şeffaf plakanın kullanıldığı görevlerde oluşan görünüm mat olacaktır bu olumsuzluk oluşturmaz.
Geliştirdiği Beceriler:
  • görsel algı,
  • geometrik ve uzamsal zeka,
  • bağlantısal düşünme,
  • dönme simetrisi.
 İÇİNDEKİLER:
  • 18 adet renkli şeffaf parça,
  • Bir adet oyun konsolu,
  • 100 seviyeden oluşan kitapçık.