Çuf Çuf Tren Curious&Genius

49,90 TL
Çuf Çuf Trenin şampiyonu siz olabilirsiniz.

Oynaması oldukça basit ve çekici bir oyun. Çocuklar ve yetişkinler için hafıza ve stratejik düşünme becerilerinin gelişimine katkıda bulunuyor.

Product Details

Curious&Genius Çuf Çuf Tren

ÇUF ÇUF TREN

Oyunun Amacı

10 renkli ve eğlenceli vagonu ilk önce tamamlamak ve muhteşem bir ÇUF ÇUF TREN oluşturmak.

Kuruluş

Her oyuncu 1 numaralı lokomotif alır. 2-49 arasındaki 48 adet vagon rastgele arkası dönük şekilde oyun alanına yerleştirir. 

Haydi Oyuna

En genç oyuncudan başlayarak ilk oyuncu bir adet vagonu çevirir ve lokomotifine takmaya ya da ters çevirip yeniden oyun alanına koymaya karar verir. Burada amaç lokomotifimden veya sahip olduğum vagondan daha yüksek sayıdaki bir vagonu trenime eklemek. Mesela bir oyuncu lokomotifine 8 rakamını eklese diğer turda ancak 9 veya daha yüksek değerdeki rakamları trenine ekleyebilir. Oyuncular trenlerinde var olan iki vagon arasına bir vagon ekleyemezler. 
Oyuncu bir vagonu çevirince o vagonu trenine eklemeyecekse, geri çevirip oyun alanına koymadan önce tüm oyuncular o vagonun üzerindeki rakamı görmelidir.

Oyunun bitişi

Başarılı bir şekilde 10 adet vagondan oluşan ÇUF ÇUF TRENini yapan ilk oyuncu oyunu kazanır. Eğer hiçbir oyuncu 10 adet vagonu tamamlayamazsa en çok vagonu olan oyuncu kazanır.


Yaş Grubu: 6 yaş üstü

Oyuncu Sayısı: 2 ve 4 oyunculu

İçindekiler:

4 adet başlangıç lokomotifi
48 adet vagon kartı