Cumulo

50,00 TL 79,90 TL -37 % İNDİRİM
Şekilleri öğrenmek için eğlenceli bir beceri oyunu. Çizilen şekli ilk bulan sen ol!

Bu oyunda çizilişleri birbirine benzeyen bir sürü kart var. Bakalım zincirle çizilen şeklin hangisi olduğunu bilebilecek misiniz? İlk bilen kartı alır ve oyunun sonunda en çok kartı olan oyunu kazanır. Kazanımlar arasında; el göz koordinasyonu, şekil tanıma ve parça bütün ilişkisi yer alır.

Product Details

Cumulo
Cumulo oyununda çizilişleri birbirine benzeyen bir sürü kart var. Bakalım zincirle çizilen şeklin hangisi olduğunu bilebilecek misiniz? İlk bilen kartı alır ve oyunun sonunda en çok kartı olan oyunu kazanır. Kazanımlar arasında; el göz koordinasyonu, şekil tanıma ve parça bütün ilişkisi yer alır.
Küme formasyonları kullanılarak çocuğun geometrik şekil bilgisini geliştirir. El becerisi ve iyi algılama ile farklı şekilleri üretip onları tekrar bulabilmeye yarar. Biraz hayal gücü ile çok farklı şekilleri algılayıp insanın zeka ve hayal gücüne önemli bir katkı sağlayarak ileriki dönemlerde kolay hikaye anlatmanıza yardımcı olur.
Oyun kılavuzu için tıklayınız.
Yaş Grubu : 4 yaş ve üzeri
Oyuncu Sayısı : 3-6
Oyun nasıl oynanır?
İlk oyuncu yığından bir tane karton kart alıp onu kart okuyucusuna koyarak kimsenin karttaki motifi görmesine izin vermez. Karton kartların herhangi bir altı ya da üstü olmadığı için kart tutucusuna nasıl konulduğunun önemi yoktur. Aynı oyuncu daha sonra karttaki şekle bakarak zincir kullanarak onu yapmaya çalışır. Sonra bütün oyuncular ahşap kartın eşleşip eşleşmediğine bakar. İlk önce hangi oyuncu doğru kartı bulursa kartı alır. Eğer bir oyuncu yanlış kart belirtirse oyuncunun sırası geçer. Sonra karton kart kontrol edilmesi için gruba gösterilir ve başka bir yere konarak oyundan çıkartılır. Sıra diğer oyuncuya geçer.
Kutu İçeriği
  • 24 adet ahşap kart (8 kolay, 8 normal, 8 zor),
  • 24 adet karton kart (ahşap kartlarla aynı),
  • 1 adet kart tutucu,
  • 1 adet zincir.