DOBBLE KIDS

89,91 TL 99,90 TL -10 % İNDİRİM
Product Details

DOBBLE KIDS
DOBBLE KIDS (Dobble Çocuk);Coşkulu bir atmosferde hızlı reflekslerin oyunu! Herhangi iki kart arasında YALNIZ VE YALNIZ BİR tane ortak hayvan vardır!
5 farklı oyunu olan DOBBLE KIDS’de ancak keskin bir göz ve hızlı refleksler ortak sembolü yakalayabilir! Hızlı eylem ve çok sıra dışı oyun tarzı sizi kendine hayran bırakacak. Çok kolay kuralları nedeni ile hızlı öğrenilir.
Yaş: 4+
Oyuncu sayısı: 2-5
Ödüller:
  • Toy of the Year (TOTY) Nominee
  • Parents’ Choice Gold Award
  • Dr. Toy 10 Best Games
  • ASTRA Best Toy for Kids
Avrupa‘da üretilmiştir. 
Geliştirdiği Beceriler:
  • Hafıza
  • Görsel algı
  • Dikkat ve Konsantrasyon
  • Hızlı hareket etme.
Oynamadan önce…
2 kart çekip bunları masanın üzerine açık olarak yerleştirin.Her iki kartta yer alan ortak hayvanı bulun(aynı şekilde, aynı renkte, yalnızca boyutları farklı olabilir).İlk bulan oyuncu hayvanın ismini söyler ve tekrar iki yeni kart çeker.İstediğiniz kadar tekrar tekrar oynayabilirsiniz. Herhangi iki kart arasında yalnızca ortak tek bir hayvan olduğunu unutmayın!
İşte bu kadar.. Artık DOBBLE KIDS’i nasıl oynayacağınızı biliyorsunuz!
Oyunun Amacı
5 oyundan hangisini oynarsanız oynayın, oynadığınız kısa oyunun kurallarına göre kartı alarak, çevirerek veya yerleştirerek, iki kart arasındaki ortak hayvanı bularak, adını yüksek sesle söylemek zorundasınız.
Kısa Oyunlar
DOBBLE KIDS tüm oyuncuların aynı anda oynadığı hızlı olmanın önemli olduğu kısa oyunlardan oluşmuştur.Kolaylık sağlamak için, kısa oyunlar zorluk derecesine göre sıralanmıştır.Tümünü sırayla veya rastgele oynayabilirsiniz. Önemli olan tek şey eğlenmeniz! Başlamadan önce oynayacağınız kısa oyunun kurallarını dikkatlice okuyun. Her bir oyuncunun kuralları anladığından emin olmak için bir deneme turu yapmaktan çekinmeyin.
Oyunun Sonu
Her bir kısa oyunun kurallarında kazananın nasıl belirleneceği anlatılmıştır. 
Emin olamadığınızda…
Hayvanın ismini söyleyen ilk kişi kazanır!
Eğer birden fazla oyuncu aynı anda söylerse, kartı ilk alan, yerleştiren veya çeviren kişi o turu kazanır.                 
Beraberlik Durumunda
Bir kısa oyunun sonunda, berabere kalan oyuncular düello yaparlar(her biri bir kart çeker ve aynı anda açarlar). Ortak hayvanı bulan ve isminin söyleyen ilk kişi düelloyu kazanır!
KISA OYUN 1
Saklambaç
1) Hazırlık: Kartları karıştırıp her çocuğun önüne dört, her yetişkin önüne altı adet kartı açık olarak yerleştirin.Bir adet kartı masanın ortasına açık olarak koyun ve kalan kartları kutunun içine yerleştirin. Çocukların yaşlarına göre önlerine koyduğunuz kart sayısını değiştirebilirsiniz.
2) Oyunun Amacı: Önünde yalnızca kapalı kartlar olan ilk oyuncu olmak.
3) Oyun: Herkes aynı anda oynar. ‘Başla’ denildiğinde, her bir oyuncu kendi kartları ile masanın ortasındaki karttaki ortak hayvanı bulmalıdır.Bulduğunda hayvanın ismini yüksek sesle söylemeli ve kartını kapatmalıdır.Bu kart diğer oyuncular tarafından onaylanır.Oyun devam eder.
4) Kazanan: Bir oyuncunun önünde hiç açık kartı kalmayınca oyun sona erer.Bu oyuncu oyunu kazanır.
KISA OYUN 2 
Beş Parmak
1) Hazırlık: Kartları karıştırıp her çocuğun önüne dört, her yetişkinin önüne altı adet kartı açık olarak yerleştirin.Bir adet kartı masanın ortasına açık olarak koyun ve kalan kartları kutunun içine yerleştirin. Çocukların yaşlarına göre önlerine koyduğunuz kart sayısını değiştirebilirsiniz.
2) Oyunun Amacı: Kartlarını elden çıkaran en hızlı kişi olmak.
3) Oyun: ’Başla’ denildiğinde, kartlarından birini ortadaki kartın üzerine koyabilen en hızlı kişi olmalısınız.Yapacağınız tek şey ortaya koyacağınız kart ile ortadaki kartta bulunan ortak hayvanın ismini söyleyen ilk kişi olmak.Aman dikkat! Bir oyuncu kartını ortadaki kartın üzerine yerleştirdiği anda ortadaki kart da değişmiş olur.
4) Kazanan: Tüm kartlarını elden ilk oyuncu oyunu kazanır.
KISA OYUN 3
Tehlikeli Kule 
1) Hazırlık: Kartları karıştırın, her oyuncunun önüne kapalı olarak birer kart yerleştirin. Kalan kartları çekme destesi yapın ve açık olarak masanın ortasına koyun.
2) Oyunun Amacı: Oyun sona erdiğinde ortadaki çekme destesinden en çok kartı alan oyuncu olmak.
3) Oyun: ’Başla’ denildiğinde oyuncular kartlarını açar.Her bir oyuncu kendi kartı ile ortadaki destenin en üstünde duran kart arasındaki ortak hayvanı bulmak için hızlı olmalıdır. Bulan ilk kişi hayvanın ismini söyler, desteden bu kartı alır ve kendi önündeki kartın uzerine koyar. Böylece ortadaki destenin en üstünde yeni bir kart ortaya çıkmış olur.
4) Kazanan: Ortadaki destede bulunan tüm kartlar bittiğinde oyun sona erer.En çok kartı olan oyuncu oyunu kazanır.
KISA OYUN 4
Kuyu
1) Hazırlık: Kartları her seferinde birer kere olacak şekilde tüm oyunculara dağıtın.Son kartı da açık olarak masanın ortasına yerleştirin.Her bir oyuncu kartlarını karıştırır ve deste halinde kapalı olarak önüne koyar.
2) Oyunun Amacı: Tüm kartlarını elden çıkaran en hızlı kişi olmak ve özellikle de son kişi olmamak!
3) Oyun: ’Başla’ denildiğinde, oyuncular önündeki kart destesini çevirerek açarlar.Oyuncular tüm kartlarını masanın ortasındaki kartın üzerine koyarak destesini bitiren en hızlı kişi olmaya çalışmalıdır. Kartını masanın ortasındaki kartın üzerine koyabilmesi için oyuncu kendi kartı ile ortadaki kartta bulunan ortak hayvanın ismini söylemek zorundadır.Ortadaki kart değiştiği için oyuncu bir sonraki kartını koyabilmek için hızlı olmalıdır.
4) Kazanan: Tüm kartlarını elden çıkaran ilk oyuncu oyunu kazanır.
KISA OYUN 5
İstenmeyen Hediye
1) Hazırlık: Kartları karıştırın, her oyuncunun önüne kapalı olarak birer kart yerleştirin.Kalan kartları çekme destesi yapın ve açık olarak masanın ortasına koyun.
2) Oyunun Amacı: Oyun sona erdiğinde en az kartı olan oyuncu olmak.
3) Oyun: ’Başla’ denildiğinde, oyuncular kartlarını açarlar.Her bir oyuncu diğer oyunculardan birinin kartı ile ortadaki destenin en üstündeki kart arasında ortak bir hayvan bulmalıdır.Ortak hayvanı bulup ismini söyleyen ilk oyuncu ortadaki desteden kartı alır ve ortak hayvanı bulduğu kartın üzerine koyar.Böylece ortadaki destenin üzerinde yeni bir kart ortaya çıkar.
4) Kazanan: Ortadaki kartların tümü biter bitmez oyun sona erer.Oyunu en az kartı olan oyuncu kazanır.