EMPATİ

74,93 TL 99,90 TL -25 % İNDİRİM
Product Details

EMPATİ
Kum saati ters çevrildiğinde soruyu dikkatlice dinler ve bir dakika içerisinde elindeki 12 davranış kartına bakarak sorudaki 5 puanlık davranış kartını yani en doğru davranışı tespit etmeye çalışırsın. Kararını verdiğinde ise kartını ters çevirip sürenin tamamlanmasını beklersin. Puanlar açıklandığında da seçmiş olduğun karttaki davranışın doğru olup olmadığını öğrenirsin. Çok puanın varsa da sevinme çünkü Empati Sayısına gelip en gerideki arkadaşının sayısına da dönebilirsin. Bu oyun sayesinde, daha önce başına hiç gelmemiş bir olay karşısında bile doğru davranışın ne olacağını öğrenecek bununla birlikte bilişsel ve duygusal zekanı da geliştirebileceksin.
Haydi bakalım, oyuna başla. İyi olan kazansın!
Yaş Grubu: 8-14
Oyuncu Sayısı: 2-4
Empati Oyunu Nasıl Yapıldı?
Bu oyun için Türkiye genelinde her türlü sosyo-ekonomik ve kültürel yapı içerisinde yer alan 8-14 yaş aralığındaki 12 bin çocuğa anket uygulanmış ve yaşadıkları çeşitli olaylara verdikleri tepkileri yazarak anlatmaları istenmiştir. Tamamlanması 2 yıl süren bu araştırma anketleri, Genious Academy üyeleri tarafından büyük bir hassasiyetle tek tek incelenmiştir.
İnceleme sonucunda 352 adet olay, soru haline getirilmiş ve bu sorular akademisyenler, psikologlar, davranış bilimcileri, sosyologlar, çocuk gelişimcileri, sınıf ve branş eğitimcilerini de içeren 100 kişilik uzman bir ekip tarafından değerlendirilip; sorulardaki olaylara verilecek doğru davranışlar tespit edilerek puanlandırılmıştır.
Empati, üstün bir gayret ve uzun süren titiz bir araştırma sürecinin sonucunda ortaya çıkan eşsiz bir oyundur.
Oyun Nasıl Oynanır?
Puan Tahtasında her oyuncu için 1’den 43’e kadar puanlar yer almaktadır. Her oyuncu kendi taşını seçmiş olduğu rengin başlangıç noktasında yer alan küçük Empati Logosuna bırakır ve sonra da aldığı puanlara göre tahta üzerinde ilerleme kaydeder. Oyunda her kartta yer alan puanlandırmalar şu şekildedir: 5 PUAN – EN DOĞRU ve GEÇERLİ DAVRANIŞ, 3 PUAN –DOĞRU ve GEÇERLİ DAVRANIŞ, 1 PUAN – GEÇERLİ DAVRANIŞ. 5 tam puan her kartta bulunmasına rağmen 3 ve1 puan bulunmayabilir. Bu o kartların 3 ve 1 puan değeri taşımadığını göstermektedir.
Puan Tahtası üzerinde çift kart işareti olan sayılara geldiğinde iki kart kullanarak soruya cevap verilebilir. Puan Tahtasında 20 ve 40 puan sayılarına yani Empati Sayılarına gelen oyuncu, en gerideki arkadaşının puanına döner. 43 puana ulaşan oyuncu oyunu kazanır.
Kutu İçeriği:
  • Empati Puan Tahtası
  • 4 Puan Taşı
  • 4 Adet  12’şerli Davranış kartları
  • 352 Soru Kartı
  • Kum Saati