Product Details

EQUILIBRIO
Çocuklar! Equilibrio ile 3 boyutlu şekiller yapmaya hazır mısınız?
Model kitapçığındaki birbirinden zor yapıları hatasız yapabilmeniz için becerilerinizi, dikkatinizi ve üretkenliğinizi göstermeniz gerektiren bir oyundur. Bazı yapıları oluşturmak imkânsızmış gibi görünebilir, ancak dikkatle hazırlanan plan ve ince dokunuşlar sonunda şekilleri tamamladığınızda çok mutlu olacaksınız!
Brain Builder Serisinin bir parçası olan Equilibrio, mekânsal gözlem içeren 4 tane mükemmel oyundan biridir. Bu eğitici oyunda yap-bozlar kolay şekillerden başlar ve gitgide zorlaştıkça oyuncular kendi potansiyellerine göre hareket ederler.
Ödüller:
  • Game of the year – Creative Child Magazine – USA 2011
  • Recommended – National Association for Gifted Children – USA 2007
  • Best Game – Toy Innovation – Germany 2006
  • Seal of Excellence – Consumer Guide – Canada 2006
  • Best Bet Award – The Canadian Toy Testing Council – Canada 2005
Öğretmen kılavuzu için tıklayınız.
Yaş grubu: 5 yaş ve üzeri
Oyuncu sayısı: 1
Oyunun Amacı:
Resmedilen tüm yapılar dik olarak kurulmalı ve tamamlandıktan sonra dengede durmalı. Her yapı için gerekli blokların tip ve sayısı her sayfanın sonundaki bir pencerede gösterilmektedir. Zorluk düzeyi kolaydan (sarı) zora (kırmızı) doğru ilerlemektedir.
Öğrencilerde görsel algı, motivasyon, üretkenlik, geometrik şekilleri kavrama gibi becerilerin geliştirildiği bir uygulamadır. Parçaların geometrik şekillerden oluşması, birbirine geçmeli ve yapıştırma olmaması dikkat ve motivasyonu artırma açısından çok önemlidir. Her öğrenci parçaların fiziksel yönleriyle oynarken sağ-sol-üst alt gibi yön kavramlarını da kavrayabilirler. Özellikle kitap çalışmaları esnasında önce kullanılacak parçaların ayrılması, planlama becerisinin gelişmesine yardımcı olur. Her çocuk bireysel olarak kendi etkinliğini yapacağından dolayı kendi becerilerini fark edecek, arkadaşlarının  hızına yetişebilmek için zamanı etkili kullanacaktır.
Tavsiyeler:
1- Yapınızı düz ve yatay bir yüzeye kurun. Yüzeyin tamamen düz olduğundan emin olmak için, silindir parçalarından birini alın ve yatay olarak yüzeyden 2-3 cm yukarıda tutun ve birkaç kez düşürün. Silindir her zaman aynı yönde yuvarlanıyorsa, yüzey eğimlidir.
2- Yapınızı hafif pürüzlü bir yüzeye kurun. Bir yapıyı, yüzeyi çok az sürtünmeye imkan veren bir masadan ziyade bir kağıt parçası veya karton üzerinde kurun.
3- Parçaları tanıyın. Parçalar 2 boyutlu gösterilmektedir. Parçalar, yapı içerisindeki duruşlarına bağlı olarak bizim nesneyle ilgili 3-boyut algılamamızdan çok daha farklı görünebilir.
Kutu İçeriği:
  • 18 adet yapı bloğu
  • Kuralları içeren 1 kitapçık,
  • 60 adet model resmi ve çözümleri