Math Forest Matematik Oyunu

79,90 TL 99,90 TL -20 % İNDİRİM
Product Details

Math Forest: En Eğlenceli Matematik Oyunu
4 Yaş ve üzeri – Tek Oyuncu
60 Oyun deneyimi
Kazanımlar: Matematik – Mantık yürütme – Problem Çözme
Oyun İçeriği:
1 Oyun Zemini, üzerinde rakamlar ve hayvan resimleri bulunan 10 adet parça, 3 zorluk türünde 60 aşamadan oluşan oyun kitapçığı.
Oyunun Oynanışı:
Kitapçıkta gösterilen hayvanları seçip oyun alanına yerleştirin. Ağacın iki tarafındaki hayvanların yüksekliğinin eşitlenmesi için soru işaretli yerlere hangi hayvanların gelmesi gerektiğini bulmaya çalışın. Unutmayın büyük numaralı hayvanlar küçük numaralı hayvanların üzerine çıkamaz. Yoksa küçük hayvanlar ezilebilir J
Oyuncular bu oyunu oynarken hayvanları üst üste dizdiklerinde sayı doğrusunda ulaştıkları sayıyı rahatça görebilmeleri sayesinde bu iki sayının toplamının ne olduğunu deneyimleyerek görür ve algılarlar. Bu nedenle toplama işlemi artık onlar için sanal bir olay olmaktan çıkıp nesnel bir durum haline gelir.
Ayrıca bu işlemlerin sevimli hayvanlarla yapılması onlara daha da eğlenceli gelecektir. Çocukların en önemli işi oyun oynamaktır. Math Forest Oyunu onlara oyun oynama ortamlarına girerek matematiği deneyimleme imkanı sağlayacaktır.
Ayrıca Math Forest oyunundaki büyük numaraları hayvanların küçük numaralı hayvanların üzerine çıkamama kuralı da çocuklara denklem çözmeyi öğretecek ve düşünme becerilerini de geliştirecektir.