Meta Forms Foxmind

70,00 TL 99,90 TL -30 % İNDİRİM

Görsel ipuçlarını takip edin ve şekilleri yerlerine yerleştirin. Kolaydan zora doğru sıralanan kitapçıkta sürekli ilerleyin ve ilerledikçe daha çok eğlenin. Kazanımlar arasında; görsel dikkat, odaklanma-konstrasyon, bağlantısal düşünme ve problem çözme becerileri yer alır.

Product Details

META-FORMS (Michel &Robert Lyons)
META-FORMS oyununun amacı kitaplarda yer alan mantık sorularına cevap vererek doğru kareye doğru geometrik şekli yerleştirmektir.
Dünya’nın birçok yerinden anne-babaların, öğretmenlerin ve çocukların takip ettiği ödüllü bir yap-boz oyunudur. Görsel ipuçları kullanarak dokuz tane geometrik şekli doğru yerlere yerleştirip her yap-boz için benzersiz çözümler bulun. Görsel dikkat, odaklanma- konstrasyon, bağlantısal düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirir..
İpuçları çocukların anlaması için kolay ve sezgiseldir. Yıllar geçtikçe çocuklar bu oyunla büyüyerek sağlam bir anlayış ve mantık becerisi kazanacaklar. Çocuklar için harika bir eğitici oyun olmakla beraber yetişkinler içinde uygundur. Her şeklin bir yeri var, dikkatli bak, ipuçlarını takip et…
Oyuncu sayısı: 1
Yaş grubu: 5 yaş ve üzer
Bulmaca Düzeyleri
6 seviyeye ayrılmış 80 mantık bulmacası bulunmaktadır. Oyuncuların mantık kavramlarını tanıması ve kendilerine güvenerek bu kavramları uygulayabilmesi için her seviyede yavaş yavaş yeni kavramlar tanıştırılmaktadır. İlk üç seviye 5-6 yaşlarındaki küçük çocuklar için uygundur. Oyuncular oyunda ilerledikçe, her bulmacayı çözmek için çok daha karmaşık bir mantıksal çıkarım yapmaları gerekecektir. 4. seviyeden itibaren her yaştaki oyuncu, çözüme ulaşmada ve buldukları çözümü anlatmada zorlanır. Çocukların, gerektiğinde yetişkin desteği alarak, oyunda kendi hızlarına göre ilerleme kaydetmelerine olanak tanıyın.
Çözümler: 
Oyuncular, kitabın sonunda her bulmacanın çözümünü bulabilirler. Oyunculara, kendi çözümlerini kontrol etmeden önce tüm kurallara uyulduğunu teyit etmelerini tavsiye ederiz. Oyuncunun çözümü kitapta verilenlerden farklıysa, bir veya daha fazla kurala uyulmamış veya ipuçları yanlış anlaşılmış demektir. Bu nedenle, ipuçlarını doğru anladığınızdan emin olmak için kuralları gözden geçirin ve daha sonra çözümünüzde hangi kurala ya ad kurallara uyulmadığını görün.
  • Kelime ve sayı kullanmadan oynanan META-FORMS tamamen bir zihin oyunudur. Keşfetmek ve akıl yürütmek açısından temel zihinsel ihtiyaçlarımızı karşılamaktadır. Çeşitli seviyelerde de oynandığı için her yaş için zeka güçlendirici bir oyundur.                                                                                                                                                                                                 Prof. Donald Green- Siyasal Bilgiler Fakültesi, Yale Üniversitesi, ABD
Oyun Kutusu İçeriği:
  • 1 Oyun tahtası,
  • 9 Oyun parçası,
  • 80 çözümlü mantık bulmacası içeren kitapçık.