Patsch! (Pat!)

85,41 TL 89,90 TL -5 % İNDİRİM
Product Details

Patsch! (Pat!)
Bir adet renk kübü; bir adet şekil kübü mevcuttur. Atılan küplere uyan kartı ilk kim eliyle Patsch! (Pat!) diye kapatırsa kart onun olur.  Her oyuncu, hızlı reaksiyon ile en fazla karta sahip olmaya çalışmalıdır.
Oyun kılavuzu için tıklayınız.
Yaş Grubu: 4 yaş ve üzeri
Oyuncu Sayısı: 2-6
Oyuna Hazırlık
25 adet şekilli kartları ilk oyun öncesi dikkatlice kalıplardan ayırınız! Oyun öncesi 25 adet şekilli kartı karışık bir şekilde (resim üstte olacak şekilde) masanın üzerine koyunuz.
Kartlar kesinlikle birbiri üzerine geçmemelidir. En uygunu aralarında hafif mesafe olmasıdır.
En genç oyuncu ilke başlanır ve sırayla oynanır.
Oyun Akışı
Sıra sana geldiğinde her iki kübü atarsın. Örneğin Renk Kübü’nde “mavi”, Şekil Kübü’nde “Balık” geldi. Şimdi tüm oyuncular masada duran kartlarda mavi zemin üzerine balık resmini arar.
Buna uyan kartı ilk kim fark ederse; hemen bir elini kartın üstüne PAT diye kapatır. Eğer elinle üzerini kapattığın karttaki şekil ve renk, her iki küple örtüşüyorsa, o zaman bu kartı alabilir ve önüne açık bir şekilde koyabilirsin. Şimdi sıra diğer oyuncudadır.
“Güneş” oyundaki Joker’dir. Renk kübü’nde “Güneş” çıkarsa, o zaman artık rengin bir önemi kalmayacak ve sadece Şekilkübü’ndeki şekil esas alınacaktır.
Oyunun Sonu
Masada duran şekilli kartlardan üç tane kalması durumunda oyun sona erer. Her bir oyuncu topladığı kartları üst üste koyup kule şekline getirir. En yüksek kuleyi yapan oyuncu kazanır.
Kutu İçeriği:
  • 25 adet şekilli kart,
  • 1 adet Şekil Kübü,
  • 1 adet Renk Kübü,
  • Oyun kılavuzu.