Piatnik Çılgın Canavarlar (Monstermania) Eğitsel Oyun

70,00 TL 79,90 TL -12 % İndirim

Piatnik markasından Çılgın Canavarlar (Monstermania) 4 yaş ve üstü çocukların eşleştirme, problem çözme ve strateji geliştirme becerilerini geliştiren bir akıl oyunudur. Amacı; elindeki tüm sevimli canavar kartlarını ilk bitiren oyuncu olmak.

 

Çılgın Canavarlar Akıl Oyunu Nasıl Oynanır?

·Tüm kartlar karıştırılarak ters olarak çevrilir. Böylece Canavarlar bölgesi oluşturulmuş olunur.

·Her oyuncu Canavarlar bölgesinden 5 adet kart alır ve resimler görünecek şekilde açarak önüne koyar.

·Bir oyuncu Canavarlar bölgesinden bir kart alır ve açarak oyun alanın ortasına koyar ve bu kartın üzerine piyon konulur ve bu kart " Aktif Canavar” dır.

·Sıradaki oyuncu Aktif Canavar kartın bir kenarına kendi kartlarından birini koyarak canavarların bacaklarını birleştirmeye çalışır. Ancak canavarların birleştirilen bacakları mutlaka aynı renkte olmalıdır. Kartınızı diğer kartın başına veya sonuna, yukarısına veya aşağısına veya doksan derecelik açıyla yerleştirebilirsiniz.

·Kart yerleştirildikten sonra bu kartın üzerindeki canavarın yüzünün üzerine piyonu konulur ve bu canavar yeni Aktif Canavar olur.

·3 veya 4 bacağı birleştirebildiğinizde tekrar oynama hakkı kazanırsınız.

·Elinizdeki kartla Aktif Canavarı 1 er bacakla birleştirirseniz veya hiç bacak birleştiremezseniz Canavarlar bölgesinden 1 kart çekersiniz ve oyun sırası bir sonraki oyuncuya geçer.

·Oyun bir oyuncu elindeki tüm kartları bitirene kadar sürer. Kartlarını ilk bitiren oyuncu oyunu kazanır.

İçindekiler: 40 adet canavar kartı, 1 adet piyon 

Product Details

genel dety