Rory'nin Hikaye Küpleri: Eylemler (Rory's Story Cubes-Actions)

89,90 TL
Rory’nin Hikaye Küpleri’nin eylem resimleri içeren versiyonu… 9 Küp, 54 Resim, 10 milyon kombinasyon, Sınırsız sayıda hikaye!
Product Details

Rory’nin Hikaye Küpleri: Eylemler  (Rory’s Story Cubes-Actions)
Rory’nin Hikaye Küpleri: Eylemler ile herkes hareketli eylemlerin hikayelerini oluşturabilecek. Bu görsel hikaye üretme makinesi tek başına veya grup olarak oynanabilen yarışçı olmayan bir oyun sunar. Tek olarak veya Rory’nin Hikaye Küpleri (Rory’s Story Cubes) serisinin diğer setleri ile birleştirilerek oynanabilir.
Oyun; hayal gücünüzü harekete geçirecek 9 adet 19mm.lik küpler içermektedir.
Bu oyunun sırrı çok düşünmemek. Resimlere hızlıca bakıp konuşmaya başlayın. Hikayenin gerisi 9 küp boyunca kendiliğinden gelecek! Böylece yaratıcılığınızın, ifade özgürlüğünüzün ve içinden çıkamadığınız bir kişisel ve iş probleminin çözümü ile ilgili iç görünüzün serbest kalıp en iyi seviyeye ulaştığını göreceksiniz.
Kullandığınız dili, yaşadığınız dünyayı ve kendinizi anlamak için harika bir araç. Her yere kolaylıkla götürebileceğiniz bir oyun olan Hikaye Küpleri , öğretmenler ve diğer meslek grupları arasında çok popüler bir oyundur.
Anaokulu ve İlkokul öğretmenlerinin de öğrencilerine zevkle oynatabileceği Hikaye Küpleri farklı versiyonlarda oynanabilir. Örneğin; her bir öğrenciye bir küp verip atmaları istenir. Sırasıyla -hikayeyi devam ettirecek şekilde- küpün üst yüzeyindeki resime göre cümleler kurması istenebilir.
 1 veya daha fazla oyunculu oyunumuzda 6 yaşın altı zorlanabilir.
Oyunun Kuralları
9 küpü aynı anda atın. ‘Bir zamanlar’ diye başlayarak küplerin üzerindeki tüm resimleri birbirine bağlayan bir hikaye anlatın. Bu oyunda yanlış yanıt yoktur. Oyunun amacı resimlerin hayal gücünüzü ateşlemesine izin vermektir. Yapabilirsiniz! Beyniniz resimlerle düşünür ve siz küpleri attığınızda gelen resimleri birbirine bağlamanın yollarını bulacaksınız. Ne kadar çok oynarsanız daha uzun ve gelişmiş hikayeler anlatmak o kadar kolay olacak. Kendi başınıza veya grup olarak sırayla 9 küpü kullanarak hikayeler anlatabilirsiniz.
Hikayelerinizi Kaydedin: Hikayelerinizi yazın, çizin veya görüntülü/sesli olarak kaydedin.
Zincirleme Hikayeler: Küpleri her seferinde yeniden atarak hikayenizi devam ettirin. Bakalım bu şekilde ne kadar süre devam edebileceksiniz?
İleri seviye: Hikayenizi küpün üzerindeki resimleri doğrudan kullanmadan, dolaylı olarak anlatabilir misiniz? Oyunun bu şekliyle acaba ne tür yaratıcı çağrışımlar yapmak zorunda kalacaksınız?
Ek Setler: Setleri karıştırarak oynadığınızda yine 9 küp kullanarak oynayın. Küpleri 3’erli gruplar halinde hikayenin giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinde kullanın.
Hayal Gücünüzü Kullanın: Dünyanın dört bir yanında herkes Rory’s Story Cubes®’lerini ( Rory’nin Hikaye Küpleri’ni) kullanarak kendine özgü farklı oynama şekilleri buluyor.
Geliştirdiği Beceriler:
  • Sözel ifade,
  • Yaratıcı düşünme,
  • Problem çözme
  • Hayal Gücü,
  • Hazırlıksız Konuşma.
  • Uzun cümleler kurabilme.
Kutu İçeriği:
• 6 yüzeyinde de resimler bulunan 9 adet küp,
• 1 adet kurallar kitapçığı (Türkçe ve İngilizce),
• 1 adet mıknatıs kapaklı kutu.