Set Oyunu

60,20 TL 70,00 TL -14 % İNDİRİM
Set Oyunu; tüm zamanların en çok ödül almış oyunlarından biridir. Adı üstünde; dörtlü Set oluştur! Ama nasıl?
Product Details

Set Oyunu
SET oyunu; herhangi bir masanın bir oyun alanı olabildiği bir kutu oyunudur. Görsel algılamaya dayalı, bağımlısı olacağınız sıra dışı bir oyundur.
Amaç masanın üzerine sıralanmış olan 12 karttan bir SET gören ilk kişi olmaktır. Bir SET her bir özelliğin tümünün üç kartta da aynı olması veya bu üç kartın tüm özelliklerinin de tamamen farklı olması ile oluşur.
Sıranın ve şansın olmadığı zorlayıcı, hızlı ve eğlenceli oyundur! Oyun kılavuzu için tıklayınız.
Yaş Grubu: 6 yaş ve üzeri
Oyuncu Sayısı: 2-6
Oyunun Kuralları:
Her bir kartın aşağıda açıklandığı gibi değişen dört özelliği bulunmaktadır:
A. Şekiller: Her bir kart oval,kıvrımlı veya baklava dilimli şekiller içerir.
B. Renkler: Şekiller kırmızı, yeşil veya mordur.
C. Sayı: Her bir kart bir, iki veya üç şekil içerir.
D. Desen: Şekiller içi boş, içi dolu veya çizgilidir.
Bir SET her bir özelliğin her üç kartta da birebir aynı olması veya tamamen farklı olması ile oluşur. Tüm özellikler bağımsız olarak bu kurala uymak zorundadır. Başka bir deyişle; şekil tüm üç kartta da aynı ya da üç kartın her birinde de farklı olmalıdır; renk ya 3 kartta da aynı ya da 3 kartın her birinde farklı olmalıdır vb.
Oyun Akışı:
Dağıtıcı kartları karıştırır ve 12 tanesini dikdörtgen oluşturacak şekilde açık olarak masanın üzerine yerleştirir. Oyuncular 3 karttan oluşan SET’leri bulup alırlar. Bulunan bir SET diğer oyuncular tarafından kontrol edilir. Eğer doğru ise, SET, bulan oyuncuya 1 puan kazandırır ve oyuncu tarafından oyun sonuna kadar elde tutulur. Dağıtıcı desteden 3 kart alarak, alınan 3 kartın yerine koyar. Bir oyuncu kartları toplamadan önce SET demelidir. Oyunda sıra yoktur. SET diyen ilk kişi oyun alanının kontrolünü eline geçirir. SET dedikten sonra diğer oyuncular bu oyuncu bitirene kadar oyun alanından kart alamazlar. SET dendikten sonra bir kaç saniye içerisinde kartlar alınmalıdır. Eğer bir oyuncu SET derse ve bir SET oluşturamazsa ya da SET doğru değilse oyuncu 1 puan kaybeder ve bu 3 kartı masaya geri koyar. Eğer tüm oyuncular 12 kartın içinde oluşturulabilecek bir SET olmadığı  konusunda hem fikirse masaya 3 tane daha kart konur. Bir SET bulunduğunda bu 3 kartın yerine kart konmaz böylece masadaki kart sayısı tekrar 12 olur.
Kutu İçeriği: 
  • 81 adet kart,
  • Oyun kılavuzu.