Shapy Yeni - Metal Kutulu

95,00 TL
EĞLENCELİ GÖRSEL DİKKAT OYUNU

Shapy oyunu 4 yaş ve üzeri çocuklarda seçici dikkat ve hızlı refleks gelişimi sağlayan bir grup oyunudur.

Product Details

 

Shapy oyununda dikkat, hız ve refleks çok önemlidir. Araştırma oyun tarzı ile Shapy, gözlem ile şekil ve onun kombinasyonlarını geliştiren bir oyundur. Oyuncular 3 şekil oyun küpünü da aynı anda atarak küplerin üzerinde gelen şekillerin aynısını taşlarda da bulmaya çalışırlar. Farklı versiyonları olduğundan dolayı büyük çocuklar ve yetişkinler içinde uygundur.
Hızlı düşün, odaklan, doğru şekilleri bul, taşları topla…
Oyun
Oyuncular 3 küpü de bir defada atarlar ve küplerin üstündeki şekil ne ise aynısını ahşap tuğlalardan bulmaya çalışırlar. Farklı versiyonları olmasından dolayı yetişkinler bile rahatlıkla oynayabilirler.
Oyun Hazırlığı
Ahşap tuğlalar gelişi güzel bir şekilde oyun bezine yayılır. Renkli küpler onların yanına yerleştirilir. Oyun kılavuzu için tıklayınız.
Yaş grubu: 4+
Oyuncu sayısı: 1+
Farklı Oyun Şekilleri:
1- Oyun başlamadan önce kazanmak için ne kadar tuğla toplamak gerektiği belirtilir. Örneğin 5 tane tuğla biriktiren oyunu kazanır gibi. Tuğlalar farklı şekilleri gösterebilir. Birçoğunda sadece 1 tane şekil olsa da 2 ya da 3 farklı şekle sahip olan da vardır. En genç oyuncu 3 küpü de atarak oyunu başlatır. Hedef küplerdeki şekille örtüşen tuğlayı bulmak. Tuğlayı bulan kişi onu diğer oyunculara gösterip sonra saklar. Sıralama saat yönünde olur.
2- İlk versiyona benzer ancak bunda tuğlalar alınmaz. Onun yerine oyuncu doğru tuğlayı gösterir ve yetişkin bir oyuncu kaç tane doğru tuğla bulunduğunu sayar. Bu versiyonda oyuncular oyunun süresini belirler (10 dk. gibi). En çok puan toplayan oyunu kazanır.
3- Tuğlalar oyunculara eşit olarak bölüştürülür. Oyuncular tuğlaları açık olarak önlerine koyar. Küpler atılır ve küpteki şekille aynı olan tuğla bulunur ve oyun sahasından dışarıya konulur. Kim bütün tuğlalardan kurtulursa oyunun galibi olur.
Ek kural: Her oyuncunun topladığı tuğlalar önünde açıkta durur. Eğer atılan küplerdeki şekillere uyan tuğla ortada yoksa, o tuğla kimin önündeyse hemen onu kapatması gerekir. Aksi taktirde diğer oyuncular o tuğlayı alabilir. Tuğlayı kazanmak önemli değil, koruman da gerekiyor.
Geliştirdiği beceriler:
  • Gözlem,
  • Seçici dikkat,
  • Odaklanma,
  • Kopya etme ve bilgiyi transfer etme.
Uyarı: 3 yaş altındaki çocuklar için uygun değildir. Küçük parçalar içerdiğinden dolayı boğulma riski vardır.
Kutu İçeriği:
41 adet ahşap taş 
3 adet şekil oyun küpü
1 adet kumaş