Tangramino

100,00 TL 129,90 TL -23 % İNDİRİM
Kediler, evler, karışık şekiller...

Kediler, evler, karışık şekiller... Hiçbiri sizi yıldırmasın; parçalara ve şekillere yeteri kadar dikkat edip iyice konsantre olduktan sonra bütün yapıları kolayca oluşturabilirsiniz. Kazanımlar arasında; görsel dikkat, odaklanma-konstrasyon, bağlantısal düşünme ve problem çözme becerileri yer alır.

Product Details

Tangramino
Her resim, oyuncuların kurması gereken 3 boyutlu bir yapı modelini temsil eder. Her bir modelin kurulumu için gereken blokların tip ve sayısı her sayfanın sonundaki bir pencerede gösterilmektedir. Tangramino oyununda; her bir model inşa edilirken, gösterilen blokların hepsi kullanılmalıdır ve bloklar modelin kurulduğu yüzeye dokunmalıdır.
Tangramino oyununun kazanımları arasında; görsel dikkat, odaklanma-konsantrasyon, bağlantısal düşünme ve problem çözme becerileri yer alır.
FoxMind firmasının Brain Builder serisinin ikinci oyunudur. Oyun kılavuzu için  tıklayınız.
Yaş : 6+
Oyuncu Sayısı : 1
Sarıdan –kolaydan başlayarak kırmızıya- zora doğru ilerleyen altı zorluk düzeyi bulunmaktadır. Sarı ve turuncu sayfalarda resmedilen modeller, kurulan yapıyla aynı boyuttadır (oran 1:1); bu nedenle yapı resmin üzerine kurulabilir; böylece doğru inşa edildiğinde, kurulan model resmi tam olarak kaplayacaktır.
Yeşil sayfalarda yapı boyutu gerçek modelin % 90 küçültülmüştür. Mavi sayfalardan itibaren bu oran daha da küçültülür ve bir modelden diğerine değişiklik gösterir. Kurulu model ile resim arasındaki kesin oranların korunması gerektiğinin unutulmaması önemlidir.
İçindekiler:
tangramino ile ilgili görsel sonucu
Kuralları içeren 1 kitapçık, 64 adet kurulacak 2-boyutlu model resmi ve her yapbozun çözümü.
♥  Triple Star Award (Üç yıldız ödülü)  – The Canadian Toy Testing Council – Canada 2005