ZigZag (Düğme Dikme Oyunu)

90,00 TL
Eğlenceli bir renk ve beceri oyunu…

Terzi kendi söküğünü dikebilir mi dikemez mi, bilmiyoruz ama siz bu düğmeleri bu gömleğe biraz dikkat ile dikebilirsiniz, biliyoruz. Doğru rengi alın, düğmeyi kapın ve dikmeye başlayın. Eğer aynı renkten iki düğmeniz olursa gömleğe dikebilirsiniz ve 1 ahşap paranız olur. 3 ahşap para kazanan, oyunu kazanır. Kazanımlar arasında; bağlantısal düşünme, renk tanıma, seçici dikkat, psikomotor ve özbakım becerileri yer alır.

 

Product Details

ZigZag (Düğme Dikme Oyunu)
İğne, iplik, makas ve düğmelerle çocuklar bu elbise dikme oyununu çok sevecekler. Hızlı terzi ol, doğru rengi bul, düğmeyi kap, dikmeye başla. ZigZag oyunu çok zevkli..
Makas inceltilmiş olup her iki ucu da bir rengi gösterir. Oyuncular gösterilen renkteki düğmeyi seçebilir. Eğer bir oyuncu 2 tane aynı renk düğmeye sahip olursa düğmelerden birini dikerek 1 tane ahşap para kazanır. İlk önce kim 3 tane ahşap para kazanırsa oyunun galibi o olur.
Küçük terzilerin İğne, iplik, makas ve düğmelerle eğlenebileceği bir oyundur. Oyun kılavuzu için tıklayınız.
Oyunun Kuralları:
En genç öğrenci makası çevirir. Makasın ucu renkleri gösterir. Makasın gösterdiği renkleri kullanarak oyuncular düğmeleri alırlar.
Sırasıyla oyuncular aynı aşamayı gerçekleştirir. Oyuncuların çok dikkatli olması gerekiyor çünkü ikinci aşamada kim doğru düğmeyi seçerse daha çabuk kazanma olasılığı artar. Eğer makas oyuncuda ki ayni rengi gösterirse oyuncu elindeki aynı
renkten olan düğmeyi gömleğe diker ve her dikişte bir tane ahşap para kazanır. Bundan sonra sıradaki oyuncuya geçilir.
Yaş grubu: 4+
Oyuncu sayısı: 2-4
Geliştirdiği Beceriler:
  • Bağlantısal düşünme,
  • renk tanıma,
  • seçici dikkat,
  • psiko-motor ve öz bakım becerileri.
  • el-göz koordinasyonu.
İçindekiler:
1 adet ahşap gömlek (210 x 200 mm), 16 adet ahşap düğme (0,30 mm)
1 adet ahşap iğne ve iplik,
1 çift makas,
10 adet kazanma fişi.
Uyarı: 3 yaş altındaki çocuklar için uygun değildir. Uzun kordonlar içerdiğinden dolayı boğulma riski vardır.